به دنبال سیاست کلی دیجی دکی برای توضیح قابلیت های گوشی ها برای استفاده بیشتر و بهتر از آنها، مورد دیگری تحت عنوان NFC را توضیح خواهیم داد.

NFC مخفف Near Field Communication است. همانطور که از اسم کامل آن پیداست این امکان برای ایجاد ارتباط بین وسایل و در فاصله نزدیک ارائه شده است. NFC یک ارتباط بی سیم فرکانس بالای برد کوتاه برای تبادل دیتا و اطلاعات می باشد.

مرتبط: Airdrop چیست؟

به نوعی شبیه بلوتوث است با این تفاوت که زمان فعال شدنش تقریبا یک دهم بلوتوث بوده و به دلیل برد کوتاه از لحاظ امنیتی از بلوتوث قوی تر است. NFC حتی بین یک دستگاه روشن و یک دستگاه خاموش نیز برقرار می شود، مانند یک گوشی با یک کارت مغناطیسی یا یک دستگاه خاموش دیگر.

nfc

با توجه به سرعت بالای راه اندازی آن و همچنین امکان ارتباط دوطرفه، ان اف سی کاربردهای زیادی از قبیل ارتباط با کارت های تجاری و انجام معاملات، اتصال به وسایل الکترونیک دارای این امکان و یا حتی دانلود اطلاعات یک پوستر هوشمند، دارد.

حتی در نمایشگاه کتاب امسال (۱۳۹۶) تهران نیز از این قابلیت در انجام برخی پرداخت ها استفاده شد. برای این منظور باید گوشی و دستگاه پوز هر دو به این فناوری مجهز باشند و در گوشی خود کارت بانکی خود را تعریف کرده باشید تا بتوانید از خدمات پرداختی آن بهره ببرید.