اگر تا به حال به قصد خرید گوشی از نوع گوشی های سامسونگ به بازار مراجعه کرده یا در اینترنت سرچ کرده باشید متوجه سریهای مختلف گوشی های سامسونگ با اختلاف قیمتهای قابل توجهشان شده اید. منظور سریهای S, J و A است.

مطلب خواندنی: راهکاری مطمئن برای تعمیرات موبایل سامسونگ

y9izgK5cE

حال سوال این است: این مدلها چرا انقدر اختلاف قیمت دارند و چه تفاوتهایی باهم دارند؟ آیا لزوما ارزانتر بودن دلیل بر بدتر بودن است؟ یعنی میشود با پول کمتر گوشی خوبی داشت؟

مرتبط: راههای افزایش طول عمر باطری

شرکت سامسونگ برای آنکه بازار را در هیچ رده ای از دست ندهد و قادر به رقابت چه با گوشی های گران شرکت اپل باشد و چه با گوشی های ارزان قیمت چینی دست به ساخت و عرضه این سریها کرده است. معمولا سامسونگ گوشی های سری اس خود را اوایل سال میلادی با آخرین تکنولوژی روز عرضه می کند. در آن زمان سه چهار ماهی از معرفی سری آخر اپل گذشته و بالطبع این گوشی می تواند قوی تر از آن باشد.

s7-7

اواخر تابستان که زمان معرفی گوشی های اپل و برخی دیگر از شرکتها است سامسونگ هم دست به کار شده و سری های دیگرش همچون جی و آ و سی را معرفی می کند. این مدلها با آخرین تکنولوژی روز عرضه نمی شوند بلکه با آنچه یه گوشی خوب هوشمند باید داشته باشد و مورد استفاده خیلی از افراد است رونمایی می شوند.سری های آ با طراحی و کیفیت ساخت خوب برای رقابت با گوشی های اپل و سری های جی با قیمت بسیار مناسب و باطریهای پرعمر و قوی تر برای رقابت با گوشی های ارزان قیمت چینی عرضه می شوند.

samsung_galaxy_a5_2016

با یک مقایسه سر انگشتی در هر سایتی که به معرفی گوشی پرداخته متوجه نوع تکنولوژی به کار رفته در هر کدام از سری ها و همچنین کیفیت ساخت و سایر تفاوتهایشان خواهید شد.

مرتبط: پارامترهای مهم در دوربین موبایل

در انتها دکی به خوانندگان این توصیه را دارد که هنگام تهیه گوشی میزان درآمد خود و میزان خواسته خود از گوشیتان را درنظر گرفته با کمی تحقیق این مهم را عملی نمایید.

برای شما کدام پارامتر گوشی به جهت خرید آن از اهمیت بیشتری برخوردار است؟